شرکت جهان گشت مهر قائن

سوغات قائنات

سوغات قائنات

خرید سوغات علاوه بر اینکه یک یادگار از تجربه سفر برای گردشگر است یک جاذبه گردشگری نیز هست. همچنین بخش قابل ملاحظه ای از گردش  مالی صنعت گردشگری را خرید سوغات در بر می گیرد. قائنات مانند دیگر شهرهای کشور عزیزمان شامل انواع مواد خوراکی ، صنایع دستی و. محصولات کشاورزی است . از مشهورترین آن می توان به زعفران قائنات اشاره کرد. قائنات از گذشته به پایتخت طلای سرخ جهان معروف بوده و به عنوان نخستین زیستگاه بشر در شرق کشور شناخته شده است.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره ی محبوب ترین سوغاتی های شهر قاین براتون بنویسیم تا اگه قصد سفر به این شهر را داشته باشید بدانید چه چیزی بخرید. پس برای آشنایی بیشتر با سوغات این شهر با ما همراه باشید.

 

زعفران

زعفران یک گیاه خوش رنگ از گیاهان بومی ایران است و جز ادویه های  گران قیمت به شمار می رود. چراکه دارای ارزش غذایی بسیار بالایی هستش. و تولید آن به صورت کاملا ارگانیک صورت می گیرد .که این امر موجب حفظ خواص و کیفیت این طلای سرخ ایرانی شد. کشور ایران در تولید این گیاه رتبه اول را در جهان دارد. استان خراسان جنوبی تولید کننده زعفران در ایران است و در کشت زعفران بیش از 700سال قدمت دارد. زعفران قائنات از نظر کیفیت نسبت به استان های دیگر از مرغوبیت بیشتری برخوردار است. مهم ترین خواص زعفران شامل مواردی مثل بهبود عملکرد سیستم گوارش، افزایش اشتها، درمان سرفه و سرماخوردگی، از بین برنده نفخ و اسید معده، کمک به خواب راحت، درمان خشکی و خارش پوست، درمان اختلالات کلیه، کبد و مثانه، کاهنده درد قاعدگی، تنظیم قاعدگی، تصفیه خون، ضد التهاب، درمان زخم دهان، خاصیت های ضد سرطانی، مقابله با اضطراب و افسردگی، درمان زخم و سوختگی، بهبود کاهش کلسترول و ... می باشد.

 

زرشک

کشور ایران بزرگترین تولیدکننده زرشک در ایران است و شهرستان قائنات 95درصد زرشک کشور را تولید می کند. در مهر زرشک برداشت می شود و به دلیل تیغ دار بودن درختچه زرشک ، برداشت آن کار بسیار دشواری است. زرشک بی دانه قائنات یکی از پرطرفدارترین سوغاتی های استان است.

 

عناب

استان خراسان جنوبی یکی از بزرگترین تولید کننده های عناب در کشور است .به دلیل سازگاری این محصول با شرایط اقلیمی از گذشته های دور کشت آن در این استان رواج داشته است. حدود 9500 خانوار در اسین استان منبع اصلی درآمدشان از تولید عناب است.برداشت عناب از اوایل مرداد آغاز می شود.

logo2.png

شرکت مسافربری جهان گشت مهر قائن تعاونی 16

خراسان جنوبی- قائن- پایانه مسافربری,   info@T16Qaen.ir تلفن11 32 52 32 056
11 21 52 32 056
پشتیبانی

مارادنبال کنید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

جستجو

شماره تماس رزرو بلیت: 11 32 52 32 056