شرکت جهان گشت مهر قائن

مکانهای گردشگری منطقه قائنات

مکان های دیدنی و تفریحی گردشگری و تاریخی در قائن

گردشگری در ایران به طور کلی به عنوان مسافرت تفریحی در نظر گرفته می‌شود. کشور ما به لحاظ برخورداری از ظرفیت ها و جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری برای گردشگران در رتیه دهم جهان قرار دارد . در این میان، مکان‌های تاریخی، به دلیل نمایش هویت شهرها، از ارزش بسیار زیادی جهت جذب گردشگر برخوردارند. ما در این مقاله به بررسی چند نمونه از مکان های تفریحی در استان خراسان جنوبی می پردازیم.

بوذرجمهر قاینی

منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر حدود ۵۰۹ هکتار وسعت دارد. در این منطقه سه گونه جاذبه تاریخی و فرهنگی، طبیعی و انسان شناخت وجود دارد که آرامگاه ابوالمفاخر ، آرامگاه بوذرجمهر و قلعه چهل دختر و قلعه کوه از جاذبه های تاریخی و فرهنگی این منطقه محسوب می شوند. اراضی کوهستانی همراه با دشت و چشم اندازهای مناسب در حومه شهر که به منطقه بوذرجمهر جلوه خاصی بخشیده نیر از جاذبه های گردشگری این منطقه است.

آدرس :خراسان جنوبی – قاینات – ۴ کیلومتری جنوب غرب قاین

 

 

چنار زول

این درخت دارای تنه بسیار قطوری می باشد که بدلیل درون گسیختگی، داخل آن تهی شده است. وسعت فضای داخلی  به اندازه ای است که براحتی یک نفر در آن جای می گیرد. قنات سمت شرق درخت موجب سرسبزی منطقه شده .سرسبزی این درخت چنارو درختان و زمین های اطراف و قنات روستا مجموعه ی منحصر بفردی را بوجود آورده اند که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. طبق تحقیقات محلی این درخت برای مردم منطقه و دیگر مناطق بسیار با ارزش بوده و جنبه مذهبی دارد. داخل تنه، تعداد زیادی پارچه های رنگی مشاهده می شود که به نشانه دخیل و نذر به آن بسته شده است. به گفته اهالی، مردم در فصول مختلف برای اداء نذر خود به این مکان آمده ، در کنار این درخت گوسفند قربانی می کنند و گوشت آن را میان نیازمندان توزیع می نمایند و اعتقاد دارند که به هیچ وجه نباید شاخه ای از آن قطع شود. قدمت این درخت تقریباً ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال می باشد.

 

 

 

پارک جنگلی قاین

پارک جنگلی شهرستان قاین یکی ازبهترین پارکهای جنگلی درخراسان جنوبی است وبه جرات می توان گفت: همچنین پارکی درجنوب خراسان وجود ندارد. این پارک در مجاورت قلعه کوه قاین و مزار شهدای گمنام جبل النور واقع شده تا بیش از بیش دیدنی باشد.

آدرس : خراسان جنوبی، قائنات، قاین ورودی شهر از سمت بیرجند

 

logo2.png

شرکت مسافربری جهان گشت مهر قائن تعاونی 16

خراسان جنوبی- قائن- پایانه مسافربری,   info@T16Qaen.ir تلفن11 32 52 32 056
11 21 52 32 056
پشتیبانی

مارادنبال کنید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

جستجو

شماره تماس رزرو بلیت: 11 32 52 32 056